Masz pytania?, napisz lub zadzwoń: T: +48 793 93 55 05, kancelaria(a)legitus.pl

Kompendium wiedzy o spółce z o.o.

Wszystkim osobom poszukującym informacji na temat spółki z o.o. pragniemy polecić książkę Michała Koralewskiego (redaktora naczelnego kwartalnika), pt. "Spółka z o.o. od utworzenia do likwidacji".

Jest to praktyczny poradnik omawiający wszystkie aspekty prowadzenia działalności w formie spółki z o.o. – począwszy od jej założenia, przez prawa, obowiązki i odpowiedzialność wspólników, po jej likwidację. Nie jest to kolejny komentarz prowadzący czytelnika przez artykuły Kodeksu spółek handlowych, a swego rodzaju podręcznik wspólników oraz członków organów spółki z o.o. Aby książka miała jak najbardziej praktyczny charakter, Autor przytacza liczne orzecznictwo sądowe – utrwalone linie orzecznicze stanowią bowiem bezcenne wskazówki w zakresie dopuszczalnych sposobów praktycznego wykorzystania przepisów prawa spółek.

Dodatkowo w książce zamieszczone zostały wzory przydatnych dokumentów: umowa spółki, wzory uchwał, protokołów, zaproszeń, wniosków sądowych itp. – także w edytowalnej wersji w suplemencie elektronicznym dołączonym do książki. Plik suplementu jest do pobrania przez Internet, a instrukcja postępowania została zamieszczona w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.