Masz pytania?, napisz lub zadzwoń: T: +48 793 93 55 05, kancelaria(a)legitus.pl

Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych Legitus działa w formie spółki cywilnej, której wspólnikami są radcowie prawni: Michał Koralewski, Michał Szymanek. W celu zapoznania się z życiorysem zawodowym wybranego wspólnika, należy wybrać odpowiednią zakładkę z menu bocznego znajdującego się po prawej stronie.

Michał Koralewski

Radca prawny

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Legitus s.c. Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, a także Studium Prawa Europejskiego w Warszawie oraz Akademii Młodych Dyplomatów. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, wykładowca, ekspert. Autor ponad 90 publikacji, w tym książek poświęconych w szczególności prawu spółek i działalności gospodarczej w Unii Europejskiej. Jest pomysłodawcą oraz współautorem cyklu książek „Model transgranicznego łączenia się spółek”. Współpracuje z wydawnictwami prawniczymi i portalami branżowymi, a także zasiada w organach zarządzających i nadzorczych osób prawnych oraz innych jednostek organizacyjnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności prawie spółek, zobowiązań, ubezpieczeń gospodarczych, a także w prawie handlowym i gospodarczym oraz w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Michał Szymanek

Radca prawny

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Legitus s.c. Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Autor publikacji z zakresu szeroko pojętej problematyki obrotu nieruchomościami oraz prawa spółek. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności prawie rzeczowym i prawie obrotu nieruchomościami, prawie zobowiązań oraz prawie mediów i reklamy, a także w prawie pracy oraz regulacjach dotyczących problematyki ochrony danych osobowych.